3 Ağustos 2016 Çarşamba

GÜNAYDIN

Yeni bir güne günaydın. sağlık mutluluk huzur ve bereket olsun .

      Dişçi maceram meşhur ağrılı ve sorunlu dişim çekildi şimdi yeri ağrıyor sağ alt son diş olduğu için inplant  yapılması gerekiyor ancak eylül ekim gibi araştırmalar yapıp  onuda yaptıracağım .

Dün kız kardeşime gittim kuzularımı özlemişim balkonda kahvaltı yaptık o kadar az yiyorlar ki  insan kıyamıyor .Artık büyüdüler kasımda 7 yasına girecekler ve bu sene 1 .sınıfa başlayacaklar .Bazı konuştukları kelimelere bakıyorsunuz çoğu büyükten daha yerinde kullanıyorlar kelimeleri .Ancak birde  bakıyorsunuz minicik bebek akılları hiç ermiyor sanki korkunçlar balkondan sarkmak gibi ...Badanaları bitmiş temizlik ve yerleşme aşaması da bitmiş çok güzel olmuş evleri.

Dün bizim tatil planları suya düştü ben kardeşimde iken kayın validem düşmüş  aman bir naz nerede ise başına dünyayı toplayacak ölüyorum diye sırf bizi göndermemek için yapmadıysa ne  olayım  .Niyeti o kadar kötü ki artık gerçek olan şeylere bile inanmıyoruz .

Oğlum bu sene yüksek lisansını tamamladı doktora için ODTÜ   ye baş vurdu kabul edilmiş bu sene doktora öğrencisi olarak başlayacak inşallah hakkında hayırlısı olur .Kadro alır veya burs alırsa onu burada bırakıp rahatlıkla Ayvalığa yerleşme planları yapabiliriz .Seneye tatil planı yapmamıza gerek kalmaz .Kısmet belki ev alarak belki kiralayarak ama hayırlısıyla gideceğiz sadece Mustafa'yı bekliyoruz. 

İngilizce çalışmalarım küçük adımlarla gidiyor  ama her gün çalışıyorum .Bazen kendime verdiğim sözler de uygulamada zorlansam da bırakmıyorum bu azimli olma huyumu da seviyorum sabırlı ve azimliyim .Birazda kendimi öveyim dedim.

Artık yeni hayaller ve yeni hedefler belirlemeliyim .Bu ara nefese takmış durumdayım .Bu konuyu araştırıp çalışmalar  yapmalıyım .

Yeni günde yeni başlangıçlara ...


Hiç yorum yok: