29 Haziran 2017 Perşembe

YİNE YENİDEN YENİ BAŞLANGIÇ

Uzun bir aradan sonra lafını çok kullanır oldum  ama  hayata  insanın başına bir çok şey geliyor . Bazen gereksiz yorgunluklar yaşanıyor .

Biz bu seneyi çok zor geçirdik ...Biliyorsunuz  babaanneyle  yaşıyorduk  ekim ayından beri çok kötüye gitti kısmi felç geçirdi beynin sol tarafında olduğu için ve konuşma merkezin sağ tarafında his kaybı etkiledi .Zaten zor bir insandı bizleri iyice zorladı .Bir şey anlatmak istiyor ancak anlattığını zannedip birde sinirleniyordu.29 mayısta vefat etti .

Bize gelince  ne çok kırgınlık kızgınlıklarım vardı halada var ancak  rahatsızlandıktan sonra onu kayınvalide olarak görmedim insan olarak baktım o acı çekerken ben çare arar halde buldum kendimi .O ölünceye kadar bizlere özellikle bana nefretini kusmasına rağmen.Bazen vicdanımı yokladım bazen sabrımı ama kendimle gurur duydum  .Yaşanan zorluklara rağmen kendimi güçlü tutmaya  aileme sahip olmaya çalışmak çok yormuş beni uzun süredir kitap  okumakta bile zorlandım  .Birde üstüne ramazan girin ben benlikten çıktım .Nihayet dün rejime yeniden başladım .Geçen seneki gibi sıkı  bir diyet  değil ancak belirli şeyleri az miktarda tüketerek  veya yerine başka bir şey koyarak  bir şeyler yapacağım .

Biz hep aile olarak bir yerlere gitmeyi özlemiştik şimdi birlikte yemekler dışarıda kahvaltılar yapıyoruz .Henüz tatil planlarımızı yapma aşamasındayız .Mustafacığım bizimle gelebilir mi belli değil .O bu sene ODTÜ doktoraya başladı.Alan değiştirdi popilasyon genetiğine geçti derslerinde başarılı bir öğrenci ama tatil olayı ne olur belli değil .Bize gelince önce tatile bile gitmek istemedik çünki  ev tatil gibi sesiz sakin ve alabildiğine huzurlu .

yeniden hedef çalışması yapıp yeni kararlarımı devreye sokmalıyım .KENDİME YENİ BİR BEN LAZIM

Dün çok üzüldüm lise arkadaşım ŞENOL TORAMAN ani bir kalp krizi geçirmiş ve vefat etmiş beni çok etkiledi daha bir kaç gün önce face book 8 yıllık arkadaşlığımızı kutlamış bende aynı  fikirleri paylaştığım arkadaşım yazmıştım oda daima diye yanıtlamıştı  .Allah rahmet eylesin nurlar içinde uyu....

Hiç yorum yok: